Aktualności
Jak zapewnić kompleksowość oferty wysokiej jakości usług dla MŚP?
Planowane przedsięwzięcie ma za zadanie promowanie i informowanie o możliwościach wykorzystania funduszy w zakresie czterech osi priorytetowych PO IG będących w kompetencji MG, a wygłoszone przez Beneficjentów projektów indywidualnych i systemowych odczyty i prezentacje mają na celu zwiększenie zainteresowania problematyką innowacyjności i zaprezentowanie korzyści płynących z realizacji ww. projektów. Jednym z tematów poruszanych podczas konferencji będą możliwości zwiększenia kompleksowości oferty wysokiej jakości usług dla MŚP dzięki wsparciu funduszy europejskich.
Konferencja odbędzie się w dniu 28 listopada 2012 r. w gmachu Ministerstwa Gospodarki (sala Pod Kopułą). Udział w konferencji jest bezpłatny, wymagane jest jedynie zgłoszenie osób zainteresowanych wysłane na adres e-mail: konferencja.projekty@mg.gov.pl bądź też bezpośrednia rejestracja na stronie Ministerstwa Gospodarki pod adresem www.mg.gov.pl. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Więcej informacji na Konferencji dostępnych jest na stronie: http://www.mg.gov.pl/node/17113
Serdecznie zapraszamy!
www.ksu.parp.gov.pl
Krajowy System Usług dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw [KSU] jest siecią dobrowolnie współpracujących ze sobą niekomercyjnych organizacji świadczących na rzecz mikroprzedsiębiorców, małych i średnich przedsiębiorstw oraz osób podejmujących działalność gospodarczą, usługi: doradcze (w tym o charakterze ogólnym oraz o charakterze proinnowacyjnym), szkoleniowe, informacyjne i finansowe (w tym udzielanie poręczeń oraz udzielanie pożyczek).
KSU powstało w październiku 1996 r. z inicjatywy Polskiej Fundacji Promocji i Rozwoju Małych i Średnich Przedsiębiorstw (obecnie Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości), która pełni rolę koordynatora działań systemu.
Misją KSU jest partnerskie wspieranie rozwoju małych i średnich przedsiębiorców. Podstawowym celem systemu jest podniesienie konkurencyjności polskich MSP poprzez dostarczenie im kompleksowej oferty wysokiej jakości usług oraz przygotowanie ich do działania na Jednolitym Rynku Unii Europejskiej.
Uczestnictwo w systemie jest całkowicie dobrowolne, współpraca między ośrodkami ma na celu wyłącznie rozwój systemu wsparcia małych i średnich firm, a tym samym zwiększenie ich konkurencyjności. Rejestracja w KSU nie wiąże się bezpośrednio z żadnymi korzyściami materialnymi. Podmioty zarejestrowane w KSU nie działają dla zysku lub przeznaczają go na cele związane z zadaniami PARP.
Więcej informacji - www.ksu.parp.gov.pl
CBI Pro-Akademia jest członkiem KSU od 30.04.2007 r.